نواخته شدن زنگ فرهنگ عمومی ونفی سلطه استکباردر شهرستان سربیشه

نواخته شدن زنگ فرهنگ عمومی ونفی سلطه استکباردر شهرستان سربیشه

زنگ فرهنگ عمومی و نفی سلطه استکبار با حضورامام جمعه ،معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری و مسئولان ادارات ونهادها در هنرستان دارالفنون سربیشه نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سربیشه حجت الاسلام محمدی امام جمعه سربیشه در مراسمی که در هنرستان دارالفنون بر گزارشد گفت: ایران کشوری است که تمدنش به 6 تا 10 هزار سال می رسد وآثار کشف شده، گواه این مدّعاست.

وی تمدن ایرانی اسلامی را تمدنی ارزشمدار توصیف نمود و نوعدوستی، ایثار، توجه به نیازمندان و زندگی مسالمت آمیز را ثمره ی این تمدن دانست وگفت: تمدن نوظهور وتقلیدی اروپا، پیشرفت خویش را مدیون بهره گیری از دانش ایران وبلوک شرق است امّا آنها کوشیده اند تا با تفرقه افکنی وسلطه ی سیاسی مانع پیشرفت کشورهای اسلامی شوند وشعارهای دفاع از حقوق بشر آنان ادّعایی است که امروز با کشت وکشتار کشورهای بی گناه، رنگ خون گرفته و حتِی مردم کشورهای خودشان نیز آن را قبول ندارند وبا آن به ستیز برخاسته اند.

ایشان خاطرنشان کرد: تاریخ ایران با فرهنگ علم ودانش ،ایثار وشهادت وسربلندی عجین شده است کشور ایران دانشمندانی همچون ابوعلی سینا وحافظ وسعدی وابوریحان بیرونی واندیشمندانی که فرهنگ سازان ایران اسلامی بوده اند در خود جای داده است لذا روش تعلیم وتربیت را غربیان از ایرانیان یاد گرفته اند.

 

امام جمعه سربیشه با سپاس از حضور منسجم آحاد مردم به خصوص فرهنگیان ودانش آموزان در مراسم راهپیمایی 13 آبان گفت: باید دقت کنیم که در کنار استکبار ستیزی ،به تحصیل علم بپردازیم وبا تخلق به اخلاق اسلامی ،خودباوری وتداوم راه شهیدان دفاع مقدس ضربات مهلکی را بر پیکره ی استکبار جهانی وارد نماییم. پس از سخنان امام جمعه، در حالی که سرود آمریکا، آمریکا، ننگ به نیرنگ تو از بلندگوی اموزشگاه پخش می شد، زنگ فرهنگ عمومی و نفی سلطه به صدا در آمد ودانش آموزان شعار مرگ بر آمریکا را طنین انداز نمودند.

/ 0 نظر / 7 بازدید