طرح انسداد مبادی بی سوادی در خراسان جنوبی اجرا می شود

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: طرح انسداد مبادی بی سوادی برای کودکان لازم التعلیم شش تا 12 سال در این استان بصورت پایلوت اجرا می شود.

به گزارش آوای سربیشه به نقل از ایرنا،ˈ طاهره حمیدی روز سه شنبه در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: هدف از اجرای این طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل و جذب آنها برای ادامه تحصیل است.

وی با بیان اینکه هم اکنون مراحل مقدماتی این طرح در حال اجراست یادآور شد: امیدواریم تا مهرماه امسال تمام کودکان لازم التعلیم استان شناسایی و جذب مدارس شوند.

وی با اشاره به اینکه این طرح بصورت پایلوت در استانهای خراسان جنوبی و کرمانشاه اجرا می شود گفت: اجرای این طرح در استان نیازمند پنج میلیارد ریال اعتبار است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: هم اکنون 1241 آموزشگاه ابتدایی با 4559 کلاس درس در استان دایر است.

حمیدی، تعداد دانش آموزان ابتدایی استان را 78 هزار اعلام کرد و گفت: 65 درصد مدارس استان را مقطع ابتدایی تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: جذب کامل کودکان لازم التعلیم شش تا 12 سال، گسترش دوره پیش دبستانی بویژه در حاشیه شهرها و روستاها، ارتقای کیفیت آموزش و جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان دوره ابتدایی از برنامه های در دستور کار آموزش و پرورش است.

وی گفت: انسداد مبادی ورودی بی سوادی باید در دستور کار شوراهای اسلامی مناطق و بخشها قرار گیرد تا دانش آموزان بازمانده از تحصیل شناسایی شوند.

وی بر ارائه راهکارهای تشویقی و تنبیهی برای حساسیت جامعه و همکاران فرهنگی در مورد جذب کودکان لازم التعلیم برای ادامه تحصیل تاکید کرد.

 

/ 0 نظر / 8 بازدید