استاندار در زیدر پیوندبین دولت و مردم در شرایط فعلی در تاریخ ایران بی سابقه است

پیوندبین دولت و مردم در شرایط فعلی در تاریخ ایران بی سابقه است

استاندارخراسان جنوبی که صبح امروز در روستای زیدر از توابع شهرستان سربیشه سخن می گفت با بیان این مطلب افزود: جمهوری اسلامی ، وجود رهبری عزیز که در دنیا بی نظیر هستند و وجود دولتی که در راس آن دکتر احمدی نژاد قرار دارد، از نعمت های بزرگ الهی است که باید به خاطر وجود آنها شکر گزار خداوند بود.

 به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان جنوبی ، قهرمان رشید پیوند میان دولت و مردم را در تاریخ ایران بی سابقه دانست و افزود: امروزه به یمن صداقتی که در مسئولین وجود دارد و خدمات واقدامات شایسته ای که از سوی دولت در کشور به انجام می رسد اعتماد و پیوند میان نظام و مردم دراوج قرار دارد که باید به واسطه آن خداوند را شاکر بود.

وی مشارکت وهمراهی مردم را در تمامی صحنه ها در اوج دانست وافزود: همکاری و مشارکت مردم شرط اول موفقیت در هر کاری است و در خراسان جنوبی این امر همواره در بالاترین سطح ممکن قراردارد.

وی بازدید سرزده دکتر احمدی نژاد از روستاها را یکی از برنامه های بسیار خوب دولت دانست دانست وگفت: درجریان سفر چهارم هیئت دولت ، دکتر احمدی نژاد بدون اطلاع هیچ یک از مسئولین به روستای زیدر سفر کرد واز نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت و نسبت به رفع بسیاری از آنان دستورات لازم را صادر کرد که این امر نیز یک موهبت الهی است که نصیب ملت ایران شده است.

وی ادامه داد: در سفر چهارم هیئت دولت به استان 27 ستاد در مرکز استان برای رسیدگی به مشکلات مردم تشکیل شد ، این درحالیست که رئیس جمهور نیز به تمامی شهرستان های استان سفر کرد و از نزدیک درجریان مشکلات مردم قرار گرفت.

وی یادآور شد: حضور وزرا در شهرستان های استان و نیز حضور نمایندگان تام الاختیار وزرا در ستادهای 27 گانه در مرکز استان نشان دهنده عزم جدی دولت برای رفع مشکلات مردم در تمامی زمینه ها است.

وی توجه به روستاها و توسعه مناطق روستایی را یکی از مهمترین سیاست های دولت دانست و افزود: این امر ضمن کاهش فاصله طبقاتی موجب کاهش نرخ مهاجرت شده واز بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی که به این واسطه به وجود می آیدجلوگیری می کند.

وی تاکیدات مقام معظم رهبری(حفظه ا...) را مبنی بر توجه به روستاها را یکی از مهمترین راهبردهای دولت دانست وافزود: دولت اقدامات بسیار زیادی در بخش های مختلف روستایی اعم از راه، خانه های بهداشت ، آموزش و پرورش و ... به انجام رسانده، این در حالیست که هنوز کارهای انجام نشده ای در این رابطه وجود دارد که باید به آن پرداخته شود.

استاندارخراسان جنوبی دربخش دیگری از سخنان خودبه مشکلات روستای زیدر اشاره کرد وافزود: از هفته آینده بازسازی ، ترمیم و تعمیر حسینیه ومسجد روستاهای حسین آباد و زیدر شروع خواهد شد ، این درشرایطی است که علاوه بر 3 شبکه ای که اکنون در این روستا قابل دریافت است 4 شبکه دیگر از جمله شبکه استانی خاوران نیز دراین روستا حداکثر تا دو ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

رشید از راه اندازی دفتر خدمات روستایی تادوماه آینده در این روستا خبر داد ویادآور شد:کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی تا دو روز آینده مشکل قنات روستا را کار شناسی کنند و به هر طریق ممکن مشکل قنات این روستا نیز مرتفع شود ، این در حالیست که تا نوروز سال آینده نیز آبرسانی دایم به این روستا انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه ترمیم آسفات روستا از هفته آینده شروع خواهد شد ، گفت: به محض واگذاری زمین از سوی اهالی ، زمین ورزشی با چمن مصنوعی در این روستا در کوتاهترین زمان ممکن احداث خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل اشتغال دراین روستا اشاره کردوافزود: دفتر امور روستایی استانداری با همکاری سازمان میراث فرهنگی و فنی حرفه ای مشاغلی که منطبق با اقلیم این روستا باشد را احصاء نموده ودر دوبخش آقایان وبانوان برای دریافت تهسیلات ارزان قیمت وآسان به صندوق مهر امام رضا(ع) استان  به صورت ضمانت های زنجیره ای معرفی نمایند.

وی ادامه داد: دفتر امور روستایی استانداری از محل اعتبارات دهیاری ها تعمیر غسالخانه روستارا شروع کند و سازمان آموزش وپرورش نیز بررسی های لازم را برای احداث مدرسه راهنمایی در صورت احراز شرایط لازم آغاز نماید.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: اینها اقدامات ابتدایی است که در جهت توسعه روستای زیدر به انجام خواهد رسید وانشاء با مشارکت مردم سایر خدمات ونیازمندی ها رانیز به انجام خواهیم رساند.

این گزارش حاکیست ، رستای زیدر ازتوابع شهرستان سربیشه در فاصله 93 کیلومتری مرکز استان قرار دارد که در سفر چهارم هیئت دولت به استان ، رئیس جمهوری از این روستا بازدید کرد واز نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفته بود.

 

/ 0 نظر / 7 بازدید