برگزاری همایش خانوادگی طبیعت‌گردی در آستان امامزاده بی‌بی زینب‌خاتون(س) سربیشه

مدیر گروه آموزش مدیریت امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: همایش خانوادگی طبیعت‌گردی و نیایش نهم خردادماه امسال در آستان مقدس بی‌بی زینب‌خاتون(س) سربیشه برگزار می‌شود.

به گزارش آوای سربیشه به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حمید مرادی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوزه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی با همکاری روابط عمومی، در نظر دارد همایش خانوادگی طبیعت‌گردی و نیایش را برگزار کند.

وی با بیان این‌که این همایش به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی در آستان مقدس بی‌بی زینب خاتون(س) سربیشه پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: خانواده‌های کارکنان جهاد دانشگاهی با حضور در این مراسم معنوی، ضمن استفاده از طبیعت زیبای این مکان مقدس در مراسم پرفیض زیارت عاشورا نیز شرکت می‌کنند.

مدیر گروه آموزش مدیریت امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی متذکر شد: دانشجویان رشته مدیریت امور فرهنگی جهاد دانشگاهی در راستای طرح ملی(ایران مرز پرگهر) از آرامگاه شاعر شیعی خوسف بازدید کردند.

مرادی ادامه داد: این اردو از برنامه‌های نهمین دوره طرح ملی(ایران مرز پرگهر) با همکاری مرکز گردشگری دانشجویان ایران برگزار شد.

وی هدف از برگزاری اردوی فوق را تقویت روحیه خودباوری و معرفی مفاخر استان دانست و گفت: دانشجویان رشته مدیریت فرهنگی که در آینده متولی امور فرهنگی جامعه هستند، باید با مفاخر، آثار هنری و ادبی استان آشنا شوند تا بتوانند راحتر وظیفه‌ایی که بر دوش آن‌ها است به دیگران منتقل کنند.

مدیر گروه آموزش مدیریت امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: مرکز گردشگری دانشجویان ایران برای آشنایی بیشتر دانشجویان با مواریث فرهنگی و تمدنی پروژه‌های ملی و توانمندی صنعتی، اقتصادی و زیر بنایی کشور این‌گونه اردوها را برای دانشجویان برگزار می‌کند.

گفتنی است شهرستان خوسف در 35 کیلومتری بیرجند قرار دارد و ابن‌حسام از شاعران شیعی قرن نهم و به عنوان فردوسی ثانی شناخته می‌شود.

 

/ 0 نظر / 6 بازدید