بیش از 209 میلیون دلار صادرات از بازارچه ماهیرود سربیشه انجام شد

فرماندار سربیشه گفت: پارسال 209 میلیون و 711 هزار و 60 دلار صادرات از بازارچه مرزی ماهیرود این شهرستان انجام شده است.

ˈبه گزارش آوای سربیشه، غلامرضا حسین پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: از این میزان 200 میلیون و 485 هزار و 186 دلار مربوط به صادرات ماده 210 و مابقی مربوط به بازارچه مرزی ماهیرود می باشد.

وی با اشاره به رفع موانع و مشکلات جاده پایانه مرزی ماهیرود این شهرستان گفت: در این راستا بهسازی و رفع نقاط حادثه خیز جاده مواصلاتی و ترانزیتی نمودن جاده پایانه از مسیر سربیشه درح به پایانه مرزی در حال اجرا می باشد.

وی افزود: از سال 86 تاکنون 230 میلیارد ریال برای اجرای این مهم هزینه شده و در 35 کیلومتر ابتدای جاده، عملیات بهسازی و ارتقا انجام گرفته و همچنین برای تکمیل آن 760 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد.

وی ادامه داد: هرچه زمان بیشتری می گذرد به دلیل تردد زیاد، روکش آسفالت این جاده به شدت فرسوده و رو به تخریب است.

وی تکمیل چارت و تامین نیروی انسانی برای پایانه، گمرک و بازارچه مرزی ماهیرود را از دیگر اقدامات لازم دانست و یادآور شد: با توجه به ساعت کار زیاد نیروهای موجود و حجم کار که اصلا جوابگوی نیاز نمی باشد هم اکنون این نیروها با فشار کاری مضاعف امور را انجام می دهند.

فرماندار سربیشه، خواستار مساعدت ویژه در خصوص معیشت، مزایا و امکانات در اختیار این نیروها شد و گفت: پیگیری و تسریع در استقرار خودروهای امدادی اعم از اورژانس و آتش نشانی در پایانه مرزی ماهیرود ضروری است.

حسین پور، با بیان اینکه باید عوارض متقابل از کامیون های افغانستانی بابت ورود به خاک ایران در مرز ماهیرود اخذ شود یادآور شد: بر اساس گزارشات رسیده، کامیون های ایران که 200 متر داخل خاک افغانستان می شوند از آنها در حدود 310 هزار تومان تا 750 هزار تومان عوارض اخذ می شود در حالی کامیون های افغانستان فقط 40 هزار تومان پرداخت می کنند.

وی بر احداث و راه اندازی ترانزیت انبارهای تجاری و سرویس های تجاری برای تسهیل ترانزیت در پایانه مرزی تاکید کرد.

وی گفت: در پایانه مرزی ماهیرود این شهرستان روزانه بطور متوسط 105 کامیون ترانزیت سوخت انجام می شود.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید