سرپرست میراث فرهنگی سربیشه تاکید کرد:صنایع دستی زمینه ای مناسب برای اشتغال

سرپرست میراث فرهنگی سربیشه تاکید کرد:
صنایع دستی بستری برای ایجاد اشتغال در سربیشه

خبرگزاری فارس: سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی سربیشه گفت: صنایع دستی زمینه‌ای مناسب برای ایجاد اشتغال با سرمایه‌گذاری اندک در این شهرستان است.

خبرگزاری فارس: صنایع دستی بستری برای ایجاد اشتغال در سربیشه

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد عرب ظهر امروز در جمع پرسنل میراث فرهنگی سربیشه اظهار داشت: در راستای ایجاد اشتغال و کمک به احیای مشاغل خانگی از ابتدای سال جاری تاکنون 38 نفر از هنرمندان فعال صنایع دستی و متقاضیان مشاغل خانگی در شهرستان سربیشه شناسایی شده‌اند.
وی ادامه داد: میزان تعهد این نمایندگی در ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی 10 نفر بوده که تاکنون 38 نفر محقق شده است.
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سربیشه گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این میزان به بیش از 60 نفر تا پایان سال جاری خواهد رسید.
عرب تصریح کرد: از مزایای اشتغال در زمینه صنایع‌دستی نیاز به سرمایه‌گذاری اندک برای ایجاد اشتغال، وجود مواد اولیه در دسترس، پیشگیری از مهاجرت و جلوگیری از ایجاد مشاغل کاذب در شهرهای بزرگ است.
سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سربیشه افزود: هنرمندان و صنعت‌گران فعال صنایع دستی در صورت دارا بودن شرایط می‌توانند از مزایای بیمه تأمین اجتماعی به صورت رایگان بهره‌مند شوند.
عرب خاطرنشان کرد: نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سربیشه با تمام توان در راستای شناسایی هنرمندان و احیای مشاغل صنایع دستی گام بر می‌دارد و در همین راستا بازید روستا به روستا و شناسایی خانه به خانه را در برنامه دارد.
وی یاد‌آور شد: شش دوره کلاس در زمینه پارچه‌بافی سنتی و گلیم بافی از ابتدای سال در سطح شهرستان برگزار شده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید