مدیرکل حمل و نقل خراسان‌جنوبی خواستار شد

مدیرکل حمل و نقل خراسان‌جنوبی خواستار شد
مجوز عبور ترانزیت کالای تجاری از مرز ماهیرود صادر شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی موقعیت و فرصت پایانه مرزی ماهیرود را برای انجام ترانزیت کالای تجاری بسیار خوب دانست و گفت: گمرک ایران مجوز عبور ترانزیت کالای تجاری از مرز ماهیرود را بدهد.

خبرگزاری فارس: مجوز عبور ترانزیت کالای تجاری از مرز ماهیرود صادر شود

مهدی حسینی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: در این راستا گمرک ایران باید توجه بیشتری به فعالیت این مرز کند.
وی ادامه داد: گمرک ایران باید مجوز عبور ترانزیت کالای تجاری از مرز ماهیرود را بدهد.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی با اشاره به ارزیابی بارنامه‌ها در سطح استان افزود: 99 درصد بارنامه‌ها با نرخ واقعی بسیار نزدیک است.
حسینی تصریح کرد: موارد اندکی تخلف نیز در این راستا صورت گرفته که جلوی آن گرفته شده است.
وی از فعالیت 4 هزار و 111 دستگاه انواع وسیله‌نقلیه باری در بخش بار در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: از این تعداد 3 هزار و 243 دستگاه بارگیر ثابت (اتاق‌دار) و 867 دستگاه بارگیر غیرثابت است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی گفت: هم‌چنین در بخش مسافر 310 دستگاه اتوبوس، 261 دستگاه مینی‌بوس، 405 دستگاه سواری و 29 شرکت حمل و نقل در حال فعالیت هستند.
حسینی یادآور شد: 2 هزار و 169 راننده نیز در بخش مسافر در سطح استان مشغول به کار هستند.
وی افزود: در بخش بار نیز 44 شرکت، سه پایانه و 6 هزار و 603 نفر راننده مشغول به فعالیت هستند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی با کاهش تعداد تصادفات و تلفات جاده‌ای مواجه شدیم که در این راستا موفق به کسب مقام برتر کشوری در کاهش تصادفات شدیم.
حسینی ادامه داد: این مهم تنها با همت رانندگان و رعایت مسائل و قوانین راهنمایی و رانندگی محقق شده است.
وی تصریح کرد: امید است با ادامه این روند و رفع کاستی‌های احتمالی شاهد به حداقل رسیدن تلفات در ماه‌های آتی باشیم.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رسانه‌ها نیز با اطلاع‌رسانی صحیح نقش قابل توجهی در این زمینه داشته‌اند، گفت: ارتقای فرهنگ رانندگی تنها با کمک خود مردم اتفاق می‌افتد.
حسینی، از ایمن‌سازی 35 مدرسه در حاشیه راه‌ها در سطح استان خبر داد و گفت: به 40 باب مدرسه نیز آموزش‌های لازم داده شده است.
وی از آموزش موتورسواران نیز خبر داد و تصریح کرد: در این راستا اولویت با رانندگانی است که در مسیرهای روستایی تردد می‌کنند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی گفت: هم‌چنین مقدمات تأسیس چهار شرکت مستقل حمل و نقل بین‌المللی نیز در دست اجرا است.
حسینی گفت: تا پایان آبان‌ماه 133 هزار و 713 تن کالای صادراتی توسط ناوگان حمل و نقل بین‌‌مللی جا به جا شده است.یزان توسط 5 هزار و 564 ناوگان جابه‌جا شده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید