مرغداری‌های سربیشه 700 هزار قطعه مرغ ظرفیت دارن

مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی:
مرغداری‌های سربیشه 700 هزار قطعه مرغ ظرفیت دارند

خبرگزاری فارس: مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی ظرفیت مرغداری‌های شهرستان سربیشه را 700 هزار قطعه مرغ و جوجه اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد رضایی عصر امروز در آیین افتتاح ساختمان کلینیک و آزمایشگاه شبکه دامپزشکی شهرستان سربیشه گفت: کلینیک و آزمایشگاه شبکه دامپزشکی سربیشه با زیربنای 160 متر مربع و اعتباری معادل 700 میلیون ریال احداث شده و 140متر مربع از بخش اداری آن نیز مرمت و بازسازی شده است.
وی جمعیت دام زیر پوشش شبکه دامپزشکی سربیشه را 266 هزار راس دانست.
همچنین در مراسمی آزمایشگاه و کلینیک شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان افتتاح شد.
مدیر کل دامپزشکی خراسان جنوبی در این آیین نیز گفت: ساختمان آزمایشگاه و کلینیک شبکه دامپزشکی شهرستان درمیان با 160 متر مربع زیر بنا و با هزینه 550 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی احداث شده است و علاوه بر آن 140 متر مربع فضای اداری قبلی نیز مرمت و بازسازی شده است.
رضایی تصریح کرد: در هشت ماهه سال جاری تعداد 81 هزار و 676 رأس دام در کشتارگاه‌های دام استان و تعداد 4 میلیون و 800 هزار و 235 قطعه طیور در کشتارگاه‌های طیور استان کشتار شده است که در مجموع یک میلیون و 680 هزار و 75 کیلوگرم گوشت قرمز و 7 میلیون و 616 هزار و 98 کیلوگرم گوشت مرغ استحصال و به بازار مصرف عرضه شده است.
وی ادامه داد: طی این مدت لاشه 3 هزار و 645 رأس دام و 26 هزار و 947 قطعه طیور به وزن 72 تن به دلیل بیماری غیرقابل مصرف تشخیص داده شده است.
رضایی همچنین به کسب رتبه سوم ارزیابی طرح تکریم مردم و جلب رضایت ارباب رجوع توسط اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی بر اساس ارزیابی صورت گرفته توسط کارشناسان سازمان دامپزشکی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در این راستا نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کشور از زحمات پرسنل و اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی تجلیل کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید