اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مدیریت بحران به استان‌های خراسان

 استاندارخراسان جنوبی گفت: ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مدیریت بحران به منظور کاهش مشکلات ناشی از خشکسالی بین سه استان خراسان جنوبی،رضوی و شمالی توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار آوای سربیشه وجه الله خدمتگزار ظهر امروز در جمع مردم سربیشه اظهار کرد: مقرر شده است مبلغ 100 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مدیریت بحران به منظور کاهش مشکلات ناشی از خشکسالی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در اختیار معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری قرار گیرد تابر اساس شاخص های مشخص بین سه استان خراسان جنوبی،رضوی و شمالی توزیع شود.

وی گفت: همچنین مقرر شده است از این پس اعتبارات مدیریت بحران نیز از اختیار معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری خارج و در اختیار ستاد مدیریت بحران مستقر در وزارت کشور قرار گیرد تا بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به تخصیص اعتبارات مورد نیاز در حوادث ،اقدامات و برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

وی اولویت هزینه کرد اعتبارات مدیریت بحران در روستاها را، خشکسالی و تقویت دامداری در این مناطق دانست و تصریح کرد: یکی از مهمترین شروط ماندگاری جمعیت در روستاها و کاهش حاشیه نشینی فراهم کردن حداقل های معیشت در روستاها است.

استاندارخراسان جنوبی افزود: تاکنون اقدامات خوبی در مسیر توسعه زیرساخت های خراسان جنوبی به انجام رسیده ، این در حالیست که موضوع اتصال استان به راه آهن سراسری شرق کشور را به عنوان یک مطالبه جدی مردمی به جد پیگیری می کنیم.

خدمتگزار ، با اشاره به اینکه تاکون پیگیری های بسیار خوبی در این زمینه انجام شده است، گفت: در جلسه ای که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و نیز سایر مسئولان ذی ربط در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مقرر شد اعتبارات لازم برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه مهم در بودجه سال 94 کل کشور لحاظ شود.

وی به انجام طرح مطالعاتی این پروژه عظیم اشاره کرد و گفت: درتوافقاتی که در این زمینه صورت گرفت ،مقرر شد اعتبارات لازم برای تکمیل طرح مطالعاتی پروژه راه آهن نهبندان – بیرجند – قاین - گناباد و نهایتاً ‌اتصال به خط ریلی بافق – مشهد تا پایان شهریور ماه امسال تامین و تخصیص یابد.

استاندارخراسان جنوبی اجرای پروژه راه آهن را برای استان یک ظرفیت و زیرساخت بسیار مهم اقتصادی دانست و تصریح کرد: در این توافق نامه همچنین مصوب شد در صورتیکه اعتبار اجرایی پروژه در بودجه سال 94 کفایت نکرد از محل فاینانس خارجی این طرح به مرحله اجرایی گذاشته شود.

خدمتگزار بیان کرد: با اتصال استان به خط ریلی شرق کشور ،علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی در زمینه توسعه اشتغال نیز اثرات بسیار مثبتی بر استان خواهد گذاشت چرا که با انجام این مهم ،خراسان جنوبی از بن بست خارج می شود.

وی اظهار کرد: همه دستگاه های اجرایی موظفند از همه توان و ظرفیت خود برای رفع مشکلات مردم و آنچه که مورد نیاز آنان است در حد مقدورات ،امکانات و اعتباراتی که در اختیار دارند، استفاده کنند.

 

/ 1 نظر / 8 بازدید

پیش بینی « جلیل محمدقلی زاده » بنیانگذار روزنامه « ملانصرالدین » در شماره 25 سال 1908 میلادی: اگر به این نیروی مخرّب جامعه و تاریخ کهن ( یعنی روحانیون ) تسویه حساب نشود ، خواه انقلاب مشروطه بشود یا نشود ، این میکربها میمانند ، و من میترسم در آینده نزدیکی چشم باز کنید و ببینید ، هشتصد ملا یکجا خلق شده ، ملا همه امور مملکت را بدست گرفته ، همه ثروت شما را بر باد داده ، شما را به امان خدا سپرده ، و افسارتان را به بیگانگان رها کرده !!!