خطبه های نمازجمعه شهرستان سربیشه مورخ90/8/6

خطبه های نمازجمعه شهرستان سربیشه مورخ90/8/6

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سربیشه آئین عبادی سیاسی نماز وحدت بخش جمعه با حضور باشکوه اقشار مختلف مردم برگزار شد .

امام جمعه سربیشه در خطبه اول نماز ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی یکی از موانع رسیدن به آنرا شیطان نامید و افزود انسان غافل به راحتی طعمه شیطان می شود.حجه الاسلام محمدی تکاثر،بخل،محبت زیاد به اموال و اولاد،تجارت و رفاه زدگی را از عوامل غفلت برشمرد و گفت انسان الهی انسانی است که همواره بیاد خدا باشد.

حجت الاسلام محمدی، در خطبه دوم با اشاره به سفر پرخیر و برکت ریاست محترم جمهوری و هیات دولت به استان و شهرستان حضور پرشور مردم در مراسم استقبال را شکر عملی از دولت عدالت محور ارزیابی کرد.وی ارتباط بین مسئولین و مردم در نظام اسلامی را عمیق و مهربان توصیف کرد و افزود: طبق وعده مسئولین 22 بهمن امسال بیمارستان 32 تختخوابی سربیشه به بهره برداری خواهد رسید.خطیب جمعه سربیشه با اشاره به اعمال ویژه دهه اول ماه ذیحجه و نیز سالروز ازدواج حضرت فاطمه و حضرت علی (ع) اهمیت ازدواج به موقع و بهنگام را یادآور شد و گفت باید بعضی خرافات و شرط و شروط دست و پاگیر را رها و با مدنظر قرار دادن دین،اخلاق و محبت بعنوان اساس زندگی زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنیم.حاج آقای محمدی ضمن گرامیداشت یاد اولین شهید محراب آیت ا... قاضی طباطبایی و نیز شهدای 6 ذیحجه سال 66 (روز برائت از مشرکین) گفت: حرکت آن سال امروز به بار نشسته و شاهد بیداری ملتها هستیم. وی با تجلیل از مقام شهید محمدحسین فهمیده و گرامیداشت روز دانش آموز حرکت آن شهید را نشان از عمق ایمان و تقوی و روحیه شهادت طلبی و ایثار دانست و گفت: باید این تفکر را بین دانش آموزان ترویج دهیم.

/ 0 نظر / 8 بازدید