تشکیل شورای معاونین بهزیستی استان در سربیشه

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد:
صدور 460 مجوز واگذاری امور بهزیستی به بخش خصوصی

خبرگزاری فارس: مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای دولت نهم تاکنون 460 مجوز در راستای واگذاری امور به بخش خصوصی برای مراکز غیر دولتی در استان صادر شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدحسن اکبری مطلق صبح امروز در هفتمین جلسه شورای معاونان سازمان بهزیستی در سربیشه اظهار داشت: در دولت نهم 480 واحد مسکونی برای مددجویان زیر پوشش این سازمان در استان احداث یا خریداری شده است.
وی با اشاره به تدوین و راه‌اندازی بانک اطلاعات مددجویان بهزیستی در استان گفت: این یک گام اساسی و زیر‌بنایی در سازمان بهزیستی بوده و مبنای برنامه‌ریزی است.
مدیر‌کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: تا پایان سال جاری 12 اداره و نمایندگی بهزیستی سطح استان به اتوماسیون اداری متصل می‌شوند.
اکبری مطلق از بهره‌برداری شش پروژه عمرانی سازمان بهزیستی با اعتباری بالغ بر850 میلیون تومان در دهه فجر خبر داد و افزود: با تکمیل و تجهیز مجتمع حمایتی گزیک با اعتبار یک هزار و 105 میلیون ریال که عملیات آن از سال 86 آغاز شده و افتتاح آن در دهه فجر امسال است زمینه برخورداری 50 خانوار از خدمات حمایتی بهزیستی فراهم می‌شود.
وی به برخورداری 34 مددجو با بهره‌برداری از مرکز توانبخشی گل‌های فردوس اشاره کرد و اظهار داشت: تکمیل انبار و ساختمان مجتمع فردوس و مسکن معلولان این شهرستان از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در دهه فجر است که در مجموع 800 میلیون ریال اعتبار برای آن هزینه شده است.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: 10 واحد مسکونی، 60 متری به 10 نفر از مددجویان شهرستان فردوس همزمان با دهه فجر تحویل می‌شود.
اکبری مطلق با بیان این که با احداث مجتمع حمایتی سه قلعه 15 خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند، خاطرنشان کرد: 750 میلیون ریال از محل منابع استانی به این مجتمع اختصاص یافته است.
دبیر شورای معاونان سازمان بهزیستی نیز بازدید مدیرکل این سازمان از خانواده سه مددجو و رسیدگی به امور مددجویان را از برنامه‌های سفر یک روزه به شهرستان سربیشه عنوان کرد و گفت: این سفر شش مصوبه در راستای تسهیل روند خدمت‌رسانی به خانواده‌های بهزیستی این شهرستان داشت.
محسن مروی افزود: سفرهای شورای معاونان سازمان بهزیستی خراسان جنوبی تاکنون 54 مصوبه داشته است.

/ 0 نظر / 3 بازدید