اختصاص کمتر از نصف اعتبار برای آسفالت و نگهداری راه‌ها

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای آسفالت و نگهداری راه‌های کشور 4000 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امسال تنها 1500 میلیارد تومان از این اعتبار تامین و تخصیص داده می‌شود.

به گزارش آوای سربیشه به نقل از ایسنا، داوود کشاورزیان - رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای - در دیدار با استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که نگهداری از این راه‌ها با اعتبارت محدود استانی امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی یادآور شد: برای هر استان، میزان راه و ترافیک و خرابی سطح راه‌ها به عنوان شاخص انتخاب شده و براساس این شاخص‌ها اعتبارت مورد نیاز به استان‌ها اختصاص می‌یابد.

52 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای در خراسان جنوبی نیازمند اصلاح است

وجه‌الله خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: این استان دارای 52 نقطه حادثه‌خیز جاده‌ای است که رفع مشکل این نقاط در راستای کاهش میزان تصادفات و تلفات جاده‌ای بسیار مهم بوده و از اولویت‌های کاری استان در حوزه راهداری است.

وی اظهار کرد: این استان به عنوان سومین استان پهناور کشور نیازمند توجه جدی در حوزه راهداری است.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر 16 هزار کیلومتر راه ارتباطی در استان وجود دارد که بخش اعظمی از آن نیازمند ترمیم و نگهداری است.

خدمتگزار به فعالیت مرز ماهیرود در استان اشاره کرد و افزود: این مرز به عنوان یکی از پتانسیل‌های مهم اقتصادی و به عنوان یک گذر رسمی در استان و کشور مورد توجه قرار دارد اما راه ارتباطی سربیشه - ماهیرود به عنوان مسیر ترانزیتی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی ترمیم و آسفالت راه ارتباطی سربیشه - ماهیرود مطابق با استانداردهای موجود را از خواسته‌های مهم و حیاتی استان عنوان کرد و متذکر شد: این امر نقش به‌سزایی در توسعه اقتصادی استان دارد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان این‌که اعتبارات استانی محدود بوده و تحقق این امر با تکیه بر اعتبارات استانی امکان‌پذیر نیست، گفت: این استان به عنوان پل ارتباطی شرق کشور با افغانستان باید به طور خاص و ویژه مورد توجه قرار گیرد.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید