اولین جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید در سال 93 در سربیشه برگزار شد

اولین جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان سربیشه در محل فرمانداری با حضور آقای حسین پور فرماندار و رئیس کمیته نهضت مطالعه مفید واکثریت اعضاء برگزار گردید.


به گزارش آوای سربیشه، حسین پور فرماندار سربیشه در این جلسه با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج مطالعه ،به نقش تمامی ارکانهای دخیل در امور فرهنگی و فراگیر کردن مطالعه در اوقات فراغت و مشارکت فعال تمامی دستگاهها در این امر تاکید کرده و اظهار داشت: با توجه به تهاجمات فرهنگی صورت گرفته توسط دشمنان اسلام باید به فعالیتهای فرهنگی توجهات ویژه داشت.

وی گسترش نهضت مطالعه مفید در بین آحاد مردم را مهم‌ترین عامل در جهت بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: با تشکیل جلسه نهضت مطالعه مفید می‌توان فرهنگ کتابخوانی را در بین مردم نهادینه کرد.


حسین پور افزود: باید تمامی نهاد‌ها و ارگان‌ها در این زمینه ورود پیدا کنند تا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی که از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی ما خواهد بود هرچه زود‌تر تحقق یابد.

در ادامه خانم هاشمی دبیرکمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان ضمن ارائه دستور جلسه که بررسی مصوبات کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان در سال 92 و ارائه طرح ها و پیشنهادها جهت ارتقای سطح مطالعه مفید بود افزود در سال92 تعداد 3 جلسه داشته ایم که 14 مصوبه ارائه گردیده که 13 تای آنها اجرایی شده و تنها یک مصوبه در حال پیگیری می باشد.

وی همچنین برگزاری حلقه های کتاب و اندیشه و نیز جلسات نقد کتاب را عاملی موثر در ایجادو افزایش  انگیزه مطالعه مفید دانست و خواستار همکاری ارگانها و ادارات در ارتقای سطح مطالعه مفید شد

یزدان پناه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد نیز ضمن تشکر از شهرداری سربیشه درخصوص واریز سهم نیم درصد شهرداری افزود: شهرداری با پرداخت نیم درصد از درآمد سالیانه خود سهم بسزایی در پیشبرد اهداف خواهد داشت و این امر می‌تواند کمک شایان توجهی به ادامه روند امور کتابخانه‌ها در سطح منطقه باشد.  در پایان اعضای کمیته مطالب خود را در زمینه ارتقای سطح مطالعه مفید مطرح کردند و مصوباتی ارائه گردید.

 

/ 0 نظر / 12 بازدید