برگزیدگان جشنواره بازی های بومی، محلی معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره بازی های بومی، محلی معرفی شدند

صفحه S08 شهرستانها (جنوبی) ، شماره سریال 17204 ، تاریخ انتشار 871127

 

مشمولی- اولین دوره مسابقات ورزش های همگانی و جشنواره بازی های بومی، محلی پسران استان، با معرفی برترین ها در خوسف پایان یافت.به گزارش خبرنگار ما دومین مرحله از این مسابقات با حضور دانش آموزان منتخب پسر آموزشگاه های استان بشرویه، بیرجند، سرایان، سربیشه، زیرکوه، فردوس، قاینات، نهبندان و خوسف به میزبانی آموزش و پرورش خوسف برگزار شد.

این مسابقات در سه رشته هفت سنگ، طناب زنی و بومی- محلی به مدت سه روز در دو مقطع ابتدایی و راهنمایی با شرکت 32 تیم در سالن ورزشی شهید نجفی تربیت بدنی و سالن ورزشی آموزش و پرورش و مدارس راهنمایی شهید مصطفی خمینی و دبیرستان علامه امینی خوسف برگزار شد.

در رشته هفت سنگ مقطع ابتدایی، 7 تیم به صورت دوره ای در دو گروه 3 و 4 تیمی رقابت کردند و شهرستان های نهبندان، بیرجند و سربیشه برتر شدند.

در مقطع راهنمایی هم از بین 8 تیم شرکت کننده نهبندان، بیرجند و زیرکوه مقام های برتر را به دست آوردند.

در رشته طناب زنی مقطع ابتدایی 4 تیم به صورت اجباری و اختیاری رقابت و تیم های بیرجند، فردوس و قاینات مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.در رشته انفرادی زانوبلند حسن بیدسکی، محمد کریمیان و حمید حسین دوست و در رشته دوبل علی عرب، محسن چاحوضی و مهدی جمشیدی به ترتیب مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

رشته طناب زنی مقطع راهنمایی هم 4 تیم شرکت کننده داشت که تیم های بیرجند، سرایان و بشرویه اول تا سوم شدند.

بنابراین گزارش رشته طناب زنی بازی مقطع راهنمایی هم 4 تیم شرکت کننده داشت که تیم های بیرجند، سرایان و بشرویه اول تا سوم شدند.

در رشته های طناب زنی مهارت زانوبلند، سجاد بخشی، مرتضی مالک و مهدی جعفرزاده و در مهارت دوبل حسن سلحشور و جلال نخعی و محمد رضازاده مقام های اول تا سوم را تصاحب کردند.

در جشنواره و بازی های بومی و محلی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی 9 تیم با هم رقابت کردند که در مقطع ابتدایی تیم های بیرجند، سرایان و قاینات و در مقطع راهنمایی شهرستان های بیرجند، سرایان و بشرویه به ترتیب مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

در صورت برگزاری جشنواره های کشوری، تیم های برتر این

/ 0 نظر / 3 بازدید