واگذاری 1324 قطعه زمین به متقاضیان نیازمند روستایی در سربیشه

مدیر اداره بنیاد مسکن سربیشه گفت: از سال 84 تاکنون ‌هزار و 324 قطعه زمین به متقاضیان نیازمند و واجد‌الشرایط در روستاها واگذار شده است.

عباس گل‌محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار آوای سربیشه اظهار کرد: اجرای طرح هادی در روستاها در واقع احیا و تجدید روستا است.

وی ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و رفاهی و هدایت کالبدی روستا را از جمله اهداف اجرای طرح‌های هادی روستایی عنوان کرد.

مدیر اداره بنیاد مسکن سربیشه با بیان این‌که در حال حاضر 123 روستای بالای 20 خانوار در این شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون برای 87 روستا طرح هادی تهیه شده است.

گل‌محمدی اضافه کرد: برای تهیه هر یک از این طرح‌ها به طور متوسط 100 میلیون ریال هزینه شده است.

*اجرای طرح هادی در 37 روستای سربیشه

وی از اجرای طرح هادی در 37 روستای این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح‌ها اعتباری بالغ بر 29 میلیارد و 395 میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر اداره بنیاد مسکن سربیشه یادآور شد: در سال گذشته طرح هادی در سه روستا با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون ریال اجرا شده است.

گل‌محمدی با اشاره به تملک و واگذاری زمین در روستاها توسط بنیاد مسکن ادامه داد: به منظور برنامه‌ریزی و اتخاذ سیاست‌های مناسب تأمین اراضی مسکن روستایی برای توسعه کالبدی روستاها و پیشگیری از تخریب اراضی مستعد کشاورزی مجاور روستاها، بنیاد مسکن اقدام به تملک اراضی دولتی و خصوصی برای احداث مسکن روستایی کرده است.

وی اظهار کرد: پس از تملک، تهیه طرح و تصویب آن این اراضی تفکیک شده و به متقاضیان واگذار می‌شود.

مدیر اداره بنیاد مسکن سربیشه با بیان اینکه در این راستا از سال 84 تاکنون 267.7 هکتار زمین در این شهرستان توسط بنیاد مسکن تملک شده است، تصریح کرد: همچنین در این مدت ‌هزار و 324 قطعه زمین نیز به متقاضیان نیازمند و واجد‌الشرایط در روستاها واگذار شده است.

گل‌محمدی صدور سند روستایی را از طرح‌های دیگر بنیاد مسکن در روستاها دانست و افزود: این طرح با هدف کمک به توسعه و رونق اقتصادی روستاها، سازماندهی نظام مالکیت اراضی واقع در روستا، امکان بهره‌گیری روستاییان از تسهیلات بانکی، افزایش ارزش حقیقی و حقوقی املاک آن‌ها و تثبیت مالکیت و از بین بردن اختلافات در روستاها اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: در این راستا تاکنون 3 هزار و 600 پرونده برای صدور سند روستایی و شهری در بنیاد مسکن این شهرستان تشکیل شده است.

*صدور 3238 سند در سربیشه

مدیر اداره بنیاد مسکن سربیشه با بیان این‌که تاکنون برای 3 هزار و 238 پرونده سند صادر شده است، اضافه کرد: در سال گذشته نیز 312 سند شهری و 357 سند روستایی در این شهرستان صادر شده است.

گل‌محمدی گفت: در سال 92 از 7 میلیارد و 440 میلیون ریال اعتبار مصوب شده فقط یک میلیارد و 700 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است.

 

/ 1 نظر / 8 بازدید
عکس و ترفندستان

سلام به ما یک سری بزن ضرر نمی کنی چون وبلاگم در آررشیو موضوعیش بیش از 30 تا موضوع متنوع است می دونم حداقل یکش بدرد شما می خورد در ضمن وبلاگم رتبه یـــــــــــــــــــک گوگل را کسب کرده اگر من را در گوگل محبوب کنید خیلی خوشحال می شم در ضمن نظر یادتون نره بدهید و کسی خواست لینک بشه در وبلاگم باید شرایطی که نوشتم در وبلاگم داشته باشه در غیر این صورت لینک نخواهد شد باتشکر فراوان