فرماندار سربیشه:24 درصد معادن خراسان جنوبی در سربیشه است

فرماندار سربیشه:
24 درصد معادن خراسان جنوبی در سربیشه است

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان سربیشه گفت: 24 درصد از معادن استان متعلق به شهرستان سربیشه است.

خبرگزاری فارس: 24 درصد معادن خراسان جنوبی در سربیشه است

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، غلامرضا حسین‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری سربیشه اظهار داشت: شهرستان سربیشه که به دارالمومنین معروف است 40 هزار نفر جمعیت دارد.با توجه به مرز مشترک با افغانستان و راه‌اندازی میل 78 امید است موجب اشتغال و رفع بیکاری شود.
فرماندار سربیشه به اختصاص اعتبار برای یکپارچه‌سازی اراضی و فقر مالی مردم و فقیر بودن منطقه در راستای تأمین زیر ساخت‌ها اشاره کرد و افزود: 24 درصد از معادن استان متعلق به شهرستان سربیشه است.
حسین‌پور از بهره‌برداری شهرک صنعتی شهرستان سربیشه با تمام زیرساخت‌ها خبر داد.
وی دوبانده شدن راه ترانزیت و تأمین اعتبار برای ایجاد کانال شهری در سطح شهر را از جمله اهداف در دست اقدام دانست.
امام جمعه شهرستان سربیشه نیز گفت: ما امروز خدا را شاکر هستیم که دولت نهم و دهم با حضور در مناطق مختلف و بین مردم نیازها و مشکلات و درد مردم را متوجه و دنبال راهکار آن هستند.
حجت‌الاسلام و المسلمین محسن محمدی افزود: ما در سربیشه با وجود اینکه مرز 100 کیلومتری مشترک با کشور بحران‌خیز داریم اما مرزی آرام داریم و تنها دغدغه ما در هم مرزی بودن ناامنی فرهنگی است، در بحث منطقه درج مشکل مستقل شدن و معرفی بخشدار آن را داریم.
وی مواردی از مشکلات شهرستان را از جمله استقرار مدیران و مسئولان ادارات و ارائه تسهیلات به کشاورزان منطقه با توجه به خشکسالی‌های پی در پی این شهرستان را بیان کرد.
نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان وسربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز به حمایت رئیس جمهور در بحث گازرسانی به سربیشه اشاره کرد.
محمد رضا صابری در مورد مشکلات این شهرستان به نبود سرمایه‌گذار خصوصی برای راه‌اندازی مجتمع فولاد و درآمد کم شهرداری‌ها اشاره کرد.

/ 1 نظر / 8 بازدید
باجنبه ها

با سلام، انجمن سرگرمي و تفريحي باجنبه ها از شما براي بازديد و ثبت نام در اين خانواده صميمي دعوت به عمل مي اورد: جهت بازديد به آدرس http://forum.bajanbeha.ir مراجعه فرماييد. منتظر حضور گرم شما هستيم. انجمن باجنبه ها