تخصیص وهزینه 80 میلیون ریال به شهرک صنعتی سنگ سربیشه

صفحه S02 خبر (جنوبی) ، شماره سریال 17200 ، تاریخ انتشار 871121

 

قاسمی :

          مهندس ذاکر  مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی  تسهیلات یارانه ای برای استان را در جذب سرمایه گذاری موثر دانست و تاکید کرد: به این منظور در حقوق انتفاعی واگذاری زمین در برخی شهرها، 50 تا 80 درصد تخفیف اعمال می شود و شرایط واگذاری زمین نسبت به استان های برخوردار آسان تر و زمان پرداخت قسط ها طولانی تر است.

بعضی دارندگان شرایط (طبق دستورالعمل سال های قبل) از بخشودگی پرداخت قسط های باقی مانده برخوردار شده اند.

وی ایجاد شهرک صنعتی میل 87 را مصوبه دور دوم سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی دانست و گفت: مکان یابی و برخی استعلام ها نیز انجام شده است.

به علاوه شهرک های صنعتی شماره 2 فردوس و قاین هم مکان یابی شده و یک میلیارد ریال اعتبار برای شهرک صنعتی شماره 2 قاین اختصاص یافته سال آینده واگذار می شود.

زمین مورد نیاز برای ایجاد شهرک تخصصی سنگ نهبندان هم تملک شده و از سال آینده امکان واگذاری آن وجود دارد.

وی به تخصیص و هزینه 80 میلیارد ریال اعتبار برای شهرک سنگ سربیشه تامین و توزیع آب، آماده سازی معابر و تسطیح آن بر اساس مصوبات سفر رئیس جمهور اشاره کرد.او درخصوص شبکه فاضلاب شهرک صنعتی بیرجند توضیح داد: این شبکه در گذشته ایجاد شده و مشکل آن تصفیه بود.متولی این پروژه و پیمانکار آن خراسان بزرگ بود که با مشکلاتی مواجه شد.

به گفته وی تصفیه خانه مرداد ماه امسال به شرکت شهرک ها، تحویل و پیمانکار دیگری انتخاب شد که با حمایت و تامین حدود 4 میلیارد ریال اعتبار از مرکز تا پایان امسال به اتمام می رسد.

مهندس ذاکر به 18 ناحیه صنعتی مصوب اشاره کرد که در سال گذشته، 5 مورد آن از جهاد کشاورزی به شرکت شهرک های تحویل شده و در خوسف، سربیشه، سرایان، بشرویه و خضری واقع شده و فعال هستند.

10 ناحیه دیگر نیز مصوب شورای برنامه ریزی استان است که بر اساس اولویت، نیاز متقاضیان، عملیات اجرایی آن ها در نقاطی مانند سرایان، آیسک و مود آغاز و اسناد بعضی تملک شده است ، همچنین در مکان هایی مثل سه قلعه، زهان و حاجی آباد آماده تحویل زمین هستیم.

وی افزود: نظام عرضه و تقاضا اولویت را تعیین می کند، چنانچه در 5 ناحیه صنعتی کمبود امکانات زیربنایی باشد تکمیل و توسعه آن ها مورد آن ها مورد توجه قرار می گیرد به عنوان مثال به ناحیه صنعتی خوسف 16 هکتار افزوده می شود با توجه به پر شدن ناحیه سربیشه، مطالعات فاز 2 در حال انجام است و عملیات آماده سازی ناحیه بشرویه و شبکه برق درمیان هم در حال اجراست.

به گفته وی سال گذشته تکمیل زیرساخت ها مورد توجه بود،که بر این اساس 3 سوله در نهبندان ساخته شد تا به واحدهایی که توان ساخت نداشتند، تحویل شود، تاکنون یک مورد آن به سرمایه گذار واگذار شده و 2 سوله دیگر در انتظار متقاضی است.

/ 0 نظر / 4 بازدید