مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان جنوبی: پایانه مرزی ماهیرود تا پایان ام

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان جنوبی گفت: مبلغ مورد نیاز برای تکمیل پایانه مرزی ماهیرود دریافت شده و این پایانه تا پایان امسال افتتاح و بهره برداری می شود.


ˈبه گزارش آوای سربیشه،‌ ابراهیم نصریˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون 60 میلیارد ریال برای ساخت پایانه مرزی ماهیرود هزینه شده و برای تکمیل آن 50 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

وی گفت: این پایانه مرزی در زمینی به مساحت 10 هکتار با 70 درصد و سالن تجاری آن با مساحت 2800 مترمربع و 98 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت است.

به گفته نصری: هم اکنون از منطقه ماهیرود روزانه 110 دستگاه تریلی خارج و تا 250 دستگاه وارد می شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خراسان جنوبی گفت: با تکمیل پایانه مرزی ماهیرود این رقم در مرحله نخست به 500 دستگاه می رسد.

وی ادامه داد: سال گذشته 256 هزار تن کالا که عمدتا مشقات نفتی بود از منطقه ماهیرود صادر و 229 هزار تن کالا از عراق برای افغانستان از ماهیرود به صورت ترانزیت حمل شده است.

سایت اداری ماهیرود شامل پایانه، سالن گمرک، بخش گذرنامه، سالن قرنطینه و بازارچه مرزی در فاصله 240 کیلومتری شهرستان بیرجند و در فاصله 140 کیلومتری شهرستان سربیشه واقع شده است.

ماهیرود از نظر موقعیت جغرافیایی در فاصله 150 کیلومتری استان فراه افغانستان قرار دارد و قلعه کاه، کین، جوین، اناردره، خاک سفید، چین و بکوا نیز شهرهای مجاور آن هستند.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید