مراسم اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس شهرستان سربیشه برگزار شد

مراسم اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس شهرستان سربیشه برگزار شد نسخه PDF چاپ ارسال به دوست نگارش یافته توسط روابط عمومی   

با حضور فرماندار:

مراسم اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس شهرستان سربیشه برگزار شد

با حضور فرماندار و تنی چند از مسئولین شهرستان سربیشه، مراسم اختتامیه جشنواره شعر دفاع مقدس این شهرستان در فضائی مالامال از عشق به شهیدان و عطرآگین از شمیم مقاومت، ایثار و شهامت در سالن استاد فرزین شهر سربیشه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سربیشه، فرماندار در این مراسم برگزاری چنین محافل ادبی و فرهنگی با موضوع دفاع مقدس، شهادت و شهید را به فال نیک گرفت و خواستار تداوم برگزاری این گونه مراسم شد.

سید علیرضا حسینی جشنواره شعر دفاع مقدس را تجلی کننده مفاهیم ارزشمندی همچون ایثار، شهامت، استقلال، آزادی، عزت و اقتدار رزمندگان غیور ایرانی در مواجهه با سپاه کفر و نفاق دانست و اضافه کرد: دلاورمردان کشورمان در عرصه پیکار و نبرد با دشمنان اسلام و انقلاب با الگوپذیری از شیرمردان یکه تاز میدان های جهاد اکبر و اصغر یعنی حضرت امیر و حضرت سیدالشهدا (علیهما السلام)، صفوف رسوخ ناپذیر دشمنان را در هم نوردیده و بدخواهان را به هلاکت رساندند.

فرماندار شهرستان سربیشه دفاع مقدس هشت ساله کشورمان را همچون گنجی پایان ناپذیر بیان نمود که هر روز ابعاد جدیدتر و گسترده تری از زوایای پیدا و پنهان آن بر همگان روشن می گردد و از این رهگذر جانهای تشنه معارف اسلام ناب محمدی و سیره پیشوایان معصوم(علیهم السلام) در مقابله با تهدیدات دشمنان اسلام را سیراب نموده و عطر شهادت و شهامت را در دلهای آنان حاکم می نماید.

حسینی تاریخ دفاع مقدس کشورمان را همچون دری گرانبها اعلام نمود که باید آن را از دست اندازی کج اندیشان داخلی و خون آشامان خارج از کشور حفظ و نگداری نمود تا با همان شکل و صورتی که آن جان فشانی ها و مقاومت ها روی داده است؛ به نسلهای آینده به عنوان میراث داران نظام و شهدا انتقال یابد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سربیشه نیز در این آیین ضمن بیان گزارشی از روند برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس در این شهرستان، موضوعات جشنواره را در چهار محور شعر دفاع مقدس، شعر عاشورائی، شعر کودک و نوجوان و همچنین شعر مقاومت ملل عنوان نمود و اظهار داشت: شاعران سربیشه ای در جشنواره استانی شعر دفاع مقدس استان خراسان جنوبی خوش درخشیدند و هر سه مقام اول تا سوم این جشنواره را از آن خود کردند؛ ضمن آنکه در جشنواره شعر با موضوع وحدت میان اهل تشیع و تسنن با عنوان «کنگره شعر وحدت»، دو تن از شاعران سربیشه به عنوان نفرات برتر در آینده نزدیک به استان و سیستان و بلوچستان و شهر زاهدان اعزام می شوند.

محمود رمضانی رویکرد مجموعه تحت مدیریت خود را توجه ویژه و خاص به مقولات اعتقادی و ارزشی با محوریت مناسبت های ایرانی _ اسلامی بیان نمود و هدف اصلی از اجرای چنین برنامه هائی را مقابله با جنگ نرم دشمنان در کنار آشنا نمودن بیشتر نوجوانان و جوانان با روحیه انقلابی و بسیجی مطرح کرد.

در ادامه این نشست تعدادی از شاعران شهرستان سربیشه، سروده های خود را در خصوص موضوعات جشنواره قرائت نمودند.

در پایان این مراسم با اهدای جوایزی از نفرات برتر در بخش های شعر دفاع مقدس، غزل فلسطین و شعر عاشورائی تجلیل به عمل آمد.

/ 0 نظر / 7 بازدید